TopLista stron o C.S.Lewisie

Najlepsze strony o tematyce Fantasy
Toplista stron poświęconych fantastyce
Najlepsze strony o literaturze - RANKINGILUSTRACJE


Pauline Bayens

Historia tej, pierwszej "narnijskiej" ilustratorki zaczyna się dość nietypowo... Wczesne dzieciństwo spędziła w Indiach, gdzie jej ojciec był pełnomocnikiem rządowym.Wkrótce jednak udaje się, wraz z siostrą, spowrotem do Anglii, by tam dokończyć swoją edukację. Nie trzeba chyba dodawać, że w kierunku plastycznym... ;) Gdy ojciec przeszedł na emeryturę, rodzice także powrócili do ojczyzny, a Paulina - jako niezamężna z córek - przejęła nad nimi opiekę. Wypełniało jej to całe dnie, więc rysować mogła tylko nocami. Wkrótce jednak trud ten się opłącił... I to jak! Pauline Bayens jest dziś znana nie tylko z ilustracji stworzonych do "Opowieści z Narni", ale także z wykonania baedzo szczegółowych map Sródziemia dla J.R.R Tolkien'a.

Skocz do przeglądraki prac Pauline Bayens!Cliff Nielsen

Rysunki Cliffa są - na dzień dzisiejszy - chyba najbardziej docenionymi pracami spośród wszystkich osób ilustrujących "Opowieści z Narni", a on sam najbardziej docenionym i "rozchwytywanym" artystą Jego dzieła (bo można tak z pewnością powiedzieć) zdobyły naprawdę wiele nagród i słów uznania. Kończąc jedną z prestiżowych szkół plastycznych, wkrótce "zamienił się miejscami" z wykładowcami i dziś nie tylko sam naucza rysunku i grafiki, ale także inni nauczają na jego pracach. W chwili obecnej mieszka i śni w Los Angeles, w Californii.

Skocz do przeglądraki prac Cliffa Nielsena!Diane i Leo Dillon

Renomowani artyści Diane i Leo Dillon nie tylko stworzyli świetne "narnijskie" ilustracje, ale także pracowali przy pozycjach takich, jak: "Wind Child" (Shirley Rousseau Murphy), "Why Mosquitoes Buzz In People's Ears" (Verna Aardema), czy "Aida" (powtórnie opowiedziana przez Leontyne Price). Dzisiaj żyją oni w Nowym Yorku, a rysunki są ciągle doceniane i nagradzane. Są to także MOI ulubieni artyści, jeżeli chodzi o dzieła C.S. Lewis'a :)

Skocz do przeglądraki prac Diane i Leo!Chris Van Allsburg

Chris van Allsburg, pochodzący ze stanu Michigan, a obecnie mieszkający obecnie wraz z żoną i dziećmi na Rhode Island, jest kolejnym z twórców ilustracji i projektów okładek do "Opowieści z Narni".
Jednak nie tylko! Ponieważ Chris sam jest uznanym światowym twórcą. Kto dziś bowiem nie zna - zarówno filmowego, jak i książkowego - hitu takiego, jak "Jumanji"?
Do innych napisanych przez niego powieści należą także Garden Of Abdul Gasazi (1979), Bad Day At Riverbend (1995), A City In Winter (1996) The Sweetest Fig (1993), czy The Widow's Broom (1992).

Skocz do przeglądraki prac Chrisa van Allsburga!


< < Powrót do strony głównej